Naši psi

NAŠI PSI

Pearl The Eye Seeing, nar. 3. 3. 2007

Perlička nám byla svěřena Střediskem výcviku vodicích psů do péče jako jejich chovná fena. Svůj první vrh měla 7. 6. 2009. Narodilo se jí 7 miminek (5 klučíků a 2 holčičky). V roce 2008 jsem s ní složila canisterapeutické zkoušky u  Výcvikového canisterapeutického sdružení Hafík o.s. z Třeboně. Vyjma mateřské dovolené praktikuje canis nepřetržitě jednak v Domově Mladá, poskytovatel sociálních služeb v Milovicích, ale také ve Speciální mateřské škole v Nymburce. Je to skvělá fena co se týká poslušnosti, intuice, chuti do práce, lásky k lidem, jídlu i vodě. V současné době je už bez pracovních povinností a užívá si zasloužený odpočinek.

 + Azalka Francouzská Lilie, nar. 13. 3. 2009 – 14. 9. 2016

Azalku jsme si pořídili přímo pro canisterapeutickou práci. Chyběl nám v týmu (ale i doma) malý psíček, který by se mohl dát na klín, chovat v náruči a rozmazlovat v posteli. Měli jsme velké štěstí na skvěle připravené, dobře socializované štěně od Kamily Nevšímalové z Pelhřimova. Nelenili jsme a hned v následujícím roce jsme zvládli canisterapeutické zkoušky a praktikovali společně s Perličkou v Domově Mladá, SpMŠ v Nymburce a v Dětském domově v Milovicích. Vztah k výstavám nemá Azalka příliš kladný. Některé výsledky jsou ale výtečné: CAC, res.CAC, V3,…První vrh Azalka odchovala v roce 2011. Odešla příliš brzo…

Aladin Herbal Garden, nar. 3. 3. 2011

Aladin je náš první synáček – herbaláček. Vzhledem ke svým zdravotním problémům se rozhodl zůstat doma u maminky. Závislost na pánu, hravost a radost jsou charakteristické vlastnosti pro všechny brabantíky a pro našeho Láďu to platí dvojnásob. Doma je skvělým lékem na smutek. V roce 2012 úspěšně složil canisterapeutické zkoušky a praktikuje ji v Domově Mladá, SpMŠ Domeček v Nymburce a od roku 2016 nově na oddělení NIP Chronicare v Nymburce.

Lady Agáta od Strážců Hor, nar. 10. 8. 2011

Malé-velké psí miminko jsme si přivezli z Herlíkovic od manželů Plundrových. Agátku pořídil můj zaměstnavatel jako canisterapeutickou posilu, jelikož poptávka po canisterautickém působení stoupá a psí síly ubívají. Aguša zvládla dva kurzy poslušnosti a v roce 2015 složila zkoušky ve Výcvikovém canisterapeutickém sdružení Hafík, o.s. Třeboň. Agáta se krásně povahově vyloupla a je z ní všestranný canisterapeutický pomocník. Od léta 2019 je v zaslouženém důchodu a užívá si sluníčka a noční vyhánění ježků.

 Bezinka z Kamenické tvrze, nar. 8. 12. 2014

img_2669

Bezinka je naše nová brabantí láska. Přivezli jsme si ji z Kamenice u Jihlavy vymazlenou rodinou Kozákových. Po krátké ale velice úspěšné kariéře sportovnce agiliťáka, kterou bohužel překazila artróza kyčlí, se věnuje s velikou chutí – jí vlastní – hlídání a psychohygieně lidské smečky.

Pigi Tea Griffon land FCI, nar. 6. 3. 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piginku jsme si přivezli od dalekého moře, od paní Iwony Witaszek. Je to stále dobře naladěný psíček s veselými nápady, bezelstně chtivá kontaktu všeho druhu a taky je to můj zhmotněný sen: černo-černý brabantík. Piginka v roce 2017 vykonala canisterapeutické zkoušky ve Výcvikovém canisterapeutickém sdružení Hafík, z.s. Třeboň. V roce 2018 odchovala svůj první vrh „G“.

Abbie MGDF, 14. 11. 2016

IMG-20190707-WA0006

Abbienka je „dovoz“ z Malty. Je chovnou fenou Nadačního fondu Mathilda, který se mimo jiné také věnuje výcviku vodicích psů. Abbie v roce 2018 odchovala svůj první vrh čítající 10 miminek. V létě 2019 složila canisterapeutické zkoušky. Kdo by chtěl naživo vidět pejska plného energie a nadšení z čehokoliv – a přitom poslušného, tak musí poznat naší Abbie!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>